HYRJELAJMEHISTORIA IME“Ti je dhe do të ngelesh mami im!”, historia rrëqethëse e djalit...

“Ti je dhe do të ngelesh mami im!”, historia rrëqethëse e djalit që u rrit nga tezja

Jeta të sjell shumë të papritura, të cilat me guxim dhe sakrifica njeriu mund t’i përballoj.

Në emisionin “E diela shqiptare”, tek rubrika “Ka një mesazh për ty”, është treguar një histori vërtet prekëse.

Kur ishte vetëm 15 vjeçe, Fluturës i ndërroi jetë nga një sëmundje e ke qe motra, Salushe Deda. Ajo kishte lënë dy fë mijë, një vajzë dhe djalin Françeskon, i cili kishte vetëm tre muaj që kishte lindur.

Ndodhur në këtë situatë dhe për hir të dy fëmijëve të motrës Flutura u martua me kunatin, Sami Dedën.

Vitet kalonin dhë fëmijët rrit eshin. Një prej ditëve, kur Françesko martoi motrën dëgjoi nga njerëzit se “po martohej një jetime”.

Ai nisi kërkimet, ndërsa dashuria për nënën, Fluturën, u “ftoh”. Ndodhur në këtë situatë Flutura tregoi tek “Ka një mesazh për ty” gjithë historinë.

Duke shpërthyer në lot ajo i dha Françeskos mesazhin se e donte pa kushte: “Ti je dhe do të mbetesh gjithmonë djali im i parë dhe i madh. Unë do të jem gjithmonë nëna jote.

Mos i dëgjo ato që të thonë të tjerët që të largohesh nga unë. Le të jetojmë bashkë siç kemi jetuar deri tani, derisa të rritesh e të punojmë bashkë”.

TE TJERA

spot_img