HYRJELAJMEPOLITIKËBerisha: Isha unë që pengova Bashën që të shkonte në ...

Berisha: Isha unë që pengova Bashën që të shkonte në …

Ish-kryeministri Sali Berisha përmes një postimi në rrjetet sociale, thekson se ka penguar Lulzim Bashën që të shkonte në bashkëqeverisje me Edi Ramën.

Nëse kjo do të ndodhte, thekson lideri historik i PD, do të ishte ditë më e zezë për Shqipërinë dhe shqiptarët.

Postimi

“E kam penguara Bashën që të shkojë në bashkëqeverisje me Ramën. E kam bërë këtë me ndërgjegjen më të thellë, se një aleancë me krimin, me korrupsionin, do të ishte dita më e zezë për Shqipërinë dhe shqiptarët”, shkruan Berisha.

TE TJERA

spot_img