HYRJELAJMEArti shkodran në zi, ndërron jetë dramaturgu e shkrimtari Fadil Kraja

Arti shkodran në zi, ndërron jetë dramaturgu e shkrimtari Fadil Kraja

Dita e sotme është hapur me një lajm shumë të trishtë. Ka ndërruar Jetë Fadil Kraja, dramaturgu dhe shkrimtari i mirënjohur shqiptar.

Lajmin e trishtë e ka përcjellë në rrjete sociale vajza e tij, e cila mes të tjerave shkruan:

“Sot, heret nadje, ne moshen 91 vjeçare, im at mylli syt pergjithmon, i rrethum nga njerzit e dashtun… Homazhet do t’bahen ne shpin e tij t’dyt Teatri Migjeni, prej ores 9.00 der ne 12.00. Ne oren 12.00, prej aty do t’percillet n’banesen e fundit.”

Mjeshtri i Madh Fadil Kraja, lë pas tij një krijimtari të pashoqe, e cila do ta mbajë përherë në mesin e të gjallëve, ashtu siç ndodh me kolosët e artit në Shqipëri e kudo në botë.

TE TJERA

spot_img