HYRJELAJMEPOLITIKË“Këta të eliminojnë edhe fizikisht po të duan”/ Salianji zbardh sherrin me...

“Këta të eliminojnë edhe fizikisht po të duan”/ Salianji zbardh sherrin me Erion Braçen

Deputeti i PD-së, Ervin Salianji ka reaguar në emisionin ‘Breaking’ për përplasjen që ndodhi sot në Kuvend me deputetin e PS-së, Erion Braçen, pas akuzat që hodhi ndaj tij për përfshirje në

“Një njeri që bën si e shenjta Mari por është i zhytur kokë e këmbë pavarësisht se është aq sa është, është zhytur deri në llumë. Bëri një veprim të patolerueshëm,” tha Salianji.

Po flitej për etikë, pse të dënuan vetëm ty në parlament dhe jo Braçen?

-Këta të eliminojnë edhe fizikisht po të kenë mundësi, prandaj më dënuan vetëm mua, unë nuk jam i këtij stili që këta që edhe të vjedhin, edhe vrasin, edhe të bëjnë dhe trimin. Reagimi im ishte në përputhshmëri me sulmin që m’u bë. Por nuk shqetësohem, se këto i marr si medalje.

Në dokumentin e prokurorisë italine s’flitej me emra

-Prandaj bëra këtë pyetje a jeni ju zv.kryeministri i përfshirë në përgjime? Dhe reagimi ishte rrugaçëror dhe harbut, komplet jashtë etike.

Pse ia drejton Braçes kur në atë datë ai nuk ka qenë zv/kryeministër?

-Pyetja ime ishte e drejtpërdrejtë, dhe nëse nuk është ky atëherë kush. Por bëhet fjalë për këtë qeveri, skandal, qeveri e përfshirë në afera. Ishte pyetje për atë që është pjesë e qeverisë Rama.

TE TJERA

spot_img