HYRJELAJMEBOTADy tërmete të njëpasnjëshme, shihni se si njërëzit largohen me vrap/video

Dy tërmete të njëpasnjëshme, shihni se si njërëzit largohen me vrap/video

2 tërmete të njëpasnjëshme kanë lekundur Turqinë sot siç shihet nga pamjet e përcjella në rrjete sociale në momentin e rënies së tërmetit njerëzit kanë dalë me vrap nga dyqanet.

Por fatmiresisht cdo gje ka shkuar mire dhe pa probleme.

Njëri tërmet ishte me magnitudë 5.2 ballë të shkallës Rihter dhe është regjistruar në zonën e Duzce, në një thellësi prej 7.9 kilometrash.

Epiqendra e tërmetit ishte rreth 200 kilometra larg Stambollit, pasuar nga një seri tërmetesh pak më të dobëta, por ende të forta, me magnitudë 4.9 dhe 5 të shkallës Rihter.

Muaji nentor ka qene i mbushur me termete ne te gjithe ballkanin.

Me poshte shikoni videon

TE TJERA

spot_img