HYRJELAJMEKORONAVIRUSGreqia merr vendimin bombë, preken shumë shqiptarë nga ndryshimi i bujshem

Greqia merr vendimin bombë, preken shumë shqiptarë nga ndryshimi i bujshem

Ministri i Shëndetësisë Thanos Plevris ka dhene lajmin se qeveria është duke shqyrtuar çdo masë të mundshme ndaj të pavaksinuarve.

Duke folur për “Open TV”, kreu i Shëndetësisë në Greqi tha se pas verifikimit të situatës do të shihet nëse ka nevojë për të marrë masa kufizuese në drejtim të personave që janë të pavaksinuar.

Gjithçka do të vendoset nga Komisioni i Ekspertëve në mbledhjen e ditës së nesërme dhe të mërkurën, ndërsa statistikat tregojne se spitalet sipas tij janë mbushur plotë kryesisht nga pacientë të pavaksinuar.

TE TJERA

spot_img