HYRJELAJMEBOTAE trishtë/ Dy muaj ‘betejë’ me Covid, pas foshnjes humb jetën dhe...

E trishtë/ Dy muaj ‘betejë’ me Covid, pas foshnjes humb jetën dhe nëna e re shtatzënë

Sa trishtim! U përpoq dy muaj në luftë me Covid. Por fundi ishte pikëllues.

Një 26-vjeçare italiane ka ndërruar jetë pas dy muajsh luftë me koronavirusin.

Antonietta Delli Santi nuk ia ka dalë dot të shërohet teksa sot mjekët konfirmuar vdekjen e saj.

Tragjedia në familjen Delli Santit është me të vërtetë i dhimbshëm.

Në muajin gusht, Antonietta humbi të bijën në muajin gusht pasi rezultoi e infektuar me koronavirus.

Për fatin e keq, foshnja lindi para kohe (24 javë) dhe ishte e pamundur që ajo të jetonte.

26-vjeçarja mbahej në trajtim intensiv mjekësor “Federico II” të Napolit. Ajo la pas bashkëshortin dhe birin e saj.

TE TJERA

spot_img