HYRJELAJMESHOWBIZNuk e pranuan në Festivalin e RTSH-së, “shpërthen” këngëtari: Nuk i duan...

Nuk e pranuan në Festivalin e RTSH-së, “shpërthen” këngëtari: Nuk i duan shqiptarët nga Kosova, turp për jurinë me Gjebrean

Këngëtari i njohur, Mentor Haziri ka reaguar i revoltuar pasi kënga e tij nuk është pranuar në edicionin e 60-të në “Festivalin e Këngës” në RTSH.

Përmes një postimi në “Facebook”, ai ka deklaruar se kënga e tij e cila ishte orkestruar nga profesionistë të muzikës nga Irlanda nuk është pranuar në Festivalin e RTSH-së, ndërsa për këtë nuk ka marrë asnjë arsyje nga organizatorët.

Haziri ka akuzuar RTSH-në se i diskriminojnë këngëtarët nga Kosova në këtë festival, duke përmendur Rona Nishliun e cila sipas tij ja zbardhi fytyrën Shqipërisë dhe kënga e saj dëgjohet ende.

Këngëtari ka thënë se turpi të qendrojë tek komisioni që bëri përzgjedhjen e këngëve, pjesë e të cilit janë Ardit Gjebrea, Elton Deda, Klodian Cafoku, Marjan Deda, Zefina Hasani, Arta Marku, Redi Treni.

TE TJERA

spot_img