HYRJELAJMEPOLITIKËEdona Bilali mposht Paulin Sterkajn, lëvizja e fundit del jashtë parashikimeve

Edona Bilali mposht Paulin Sterkajn, lëvizja e fundit del jashtë parashikimeve

Per here te pare pas shume vitesh, Paulin Sterkaj nuk eshte me pjese e drejtimit te socialisteve ne Malesi te Madhe.

Pas delegimit te tij ne njesine nr 11, frenat ne duar i ka marre edhe per kete zone Edona Bilali si e delegur e qarkut, nderkohe qe krah saj ka qene kryetari i bashkise Tonin Marinaj dhe prefektja Majlinda Angoni.

Edona Bilali duket se do te kete barren e rende te administroje nje territor i cili luan shume influenca e qe nuk eshte aspak i lehte te mbahet nen kontroll. Takimi i fundjaves ja deshmoi kete kur ata qe ishin prezent kishin shkuar nen urdherat e Marinaj, qe ka marre stafeten e re politike.

TE TJERA

spot_img