HYRJELAJMEAKTUALITETMoti merr kthesën e papritur, java e dytë e nëntorit do të...

Moti merr kthesën e papritur, java e dytë e nëntorit do të nis me…

Në një parashikim përmbledhës për javën që presim përpara ajo që vlen për tu theksuar është moti i qëndrueshëm edhe pse nuk do të mungojnë vranësirat kalimtare.

Në këtë mënyrë për ditën e nesërme moti parashikohet me kthjellime si dhe alternime vranësirash hera-herës të dendura.

Në zonën e veriperëndimit dhe jugperëndimit në momentin e zhvillimit të vranësirave do të ketë reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët dhe shtrëngata lokale.

Për ditën e Martë parashikohet një përmirësim i lehtë i kushteve meteorologjike.

Moti parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash dhe në orët e para të mëngjesit në zonën e veriperëndimit reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët dhe shtrëngata lokale.

Për ditët e mbtetura të javës moti parashikohet me kthjellime e alternime vranësirash hera-herës deri të dendura por vranësirat do të jenë më të pakta dhe mot kryesisht i kthjellët për ditën e Enjte dhe atë të Premte.

TE TJERA

spot_img