HYRJELAJMEKRONIKËDjali i humbi jetën pas sherrit për një femër, nëna e djalit:...

Djali i humbi jetën pas sherrit për një femër, nëna e djalit: Ai gjallë nuk rri, do të jem unë që do ta zhduk

Ka shokuar sot nena e 28-vjeçarit Florenc Kovaçi i cili mbeti i pajete nga nje sulm me thikë gjate nje sherri mes nje grupi te rinjsh.

Ngjarja tronditi Elbasanin dy net më parë pas një konflikti ku shkak mësohet se ka qenë një vajzë.

Vëllai i tij u plagos dhe ndodhet në gjendje të rëndë në spital.

Nëna e djemve, Mirela Kovaçi shprehet për mediat se nëse autori nuk dënohet do të bëjë vetëgjyqësi.

“Një ngjarje shumë e rëndë. Nuk di gjë fare, vetëm kur më sollën haberin për djalin. E kam gjetur fëmijën shtrirë, te dera e spitalit nuk foli më. Ai të kalbet brenda në burg.

Djalin nuk e kam me të meta mendore dhe asgjë fare, unë dua të drejtën e djalit. Ai gjallë nuk rri, do të jem unë shkaktare që do ta zhduk nga kjo bote. Do ta kërkoj të drejtën e djalit” tha ajo.

TE TJERA

spot_img