HYRJELAJMEHOROSKOPIHoroskopi javor, 8-14 nëntor 2021

Horoskopi javor, 8-14 nëntor 2021

DASHI

Edhe për peshqit qe janë ne çift do marre fund këtë jave monotonia dhe rutina. Planetët do iu ndihmojnë te përjetoni edhe njëherë momente te lumtura. Beqaret do jene te kënaqur nga ajo qe do arrijnë. Shfrytëzojeni sa me shume çdo dite te javës. Për sa i përket rritjes se te të ardhurave mos prisni mrekulli. E vetmja mënyrë është te punoni me tepër, me metoda te reja dhe me më shume vendosmëri. Mund te prekeni nga ndonjë alergji dhe te keni probleme me frymëmarrjen. Këshillohuni me mjeket! Pjesa tjetër e shëndetit do jete e mire. Ne pune do iu bëhen propozime te reja. Dëgjojini këshillat e specialisteve para se te vendosni. Familja mire.

DEMI

Te mbështetur nga Venusi dhe Marsi do keni një rizgjim te pasionit ne çift. Monotonia dhe banaliteti qe kishin filluar t’iu rendonin do te marrin fund. Do ketë edhe mbrëmje romantike me qirinj dhe do e shprehni gjithçka ndjeni. Ju beqare nuk duhet te ëndërroni shume sepse realiteti do iu duket i vështirë. Edhe pse nuk do takoni personin e duhur nuk duhet ta bëheni pesimiste. Financat nuk do jene te mira dhe juve do iu duhet te shisni disa sende me vlere për te vazhduar. Tregohuni me te matur. Shëndeti nuk do ketë probleme, por mos e teproni me ushqimin. Puna do jete e qëndrueshme. Do firmosni edhe kontrata. Kujdes me sjelljen kundrejt familjareve.

BINJAKET

Ambienti ne jetën ne çift nuk do jete edhe shume i qete. Mos i flisni atij qe keni ne krah vetëm për punën, por lëreni veten te lire qe te përjetoni emocione. Për beqaret nuk do ketë fare vend për romantizëm dhe pasion. Do vendosni arsyen para mendjes kësaj here. Me mbështetjen e Venusit nuk do gjeni moment me te mire për te bere transaksione financiare. Rrethanat do jete te favorshme dhe suksesi i garantuar. Ne fillim te javës shëndeti do jete i mire por me pas do keni humbje te dinamizmit, do ndiheni te lodhur dhe ne ankth. Ne pune do jeni plot gjallëri dhe d reflektoni mire para se te veproni. Armiku kryesor do jete padurimi! Ne familje mos u bëni kapricoze.

GAFORRJA

Jeta juaj ne çift do ketë brenda edhe momente pasioni te zjarrte dhe emocione te forta. Plutoni do iu beje qe mos e humbni toruan dhe te tregoheni te arsyeshëm. Venusi do iu beje pozitive edhe ju beqareve. Ka mundësi qe gjate kësaj jave te keni edhe dashuri me shikim te pare. Përfitoni! Ne planin financiar duhet te kujdeseni te mos e çekuilibroni shume buxhetin. Mësoni te kurseni paksa. Marsi planeti i dinamizmit dhe energjisë do jete ne anën tuaj dhe asnjë planet tjetër nuk do e përkeqësoje shëndetin. Nëse keni probleme kronike me zemrën do keni përmirësime. Ne planin profesional do mund te realizoni shume nga projektet tuaja. Edhe ata qe iu rrethojnë do ua njohin vlerat. Do keni instinkt kreativ. Ne familje do jete një jave e qete.

LUANI

Shmangni çdo përballje me partnerin tuaj sot sepse atmosfera do jete e ndezur dhe mund te keni edhe debate te zjarrta. Ju beqare nuk duhet te nxitoheni ne kërkimin tuaj. me shume sesa pasionin do gjeni harmoninë. Nëse deri me sot nuk jeni treguar te matur ne fushën e financave duhet te filloni këtë jave. Do përballeni me situata jo shume te këndshme qe do iu mundojnë. Shëndeti ne përgjithësi do jete i mire por duhet te bëni kujdes nga Saturni i cili do iu beje me te dobët fizikisht dhe mendërisht. Jupiteri dhe Urani do iu shtyjnë ta përmirësoni jetën profesionale. Beni ndryshimet e duhura dhe tregohuni te vëmendshëm. Ne familje mos u tregoni idealist.

VIRGJERESHA

Ne përgjithësi jeni shume te hapur dhe i thoni gjithçka atij qe keni ne krah, por sapo dalin probleme ju mbylleni ne vetvete. Mos e bëni këtë jave këtë gabim. Bëhuni me te shkathet ju beqare. Turpi do iu beje te humbni një mundësi mjaft te mire! Ne planin financiar rekomandohet shume maturi. Studiojeni mire buxhetin para se te bëni shpenzime. Për te pasur një shëndet me te mire duhet te lëvizni dhe te merreni me ndonjë aktivitet. Do e largoni edhe tensionin. Jeta profesionale do përmirësohet. Me te privilegjuarit do jene ata qe punojnë ne një ndërmarrje te madhe apo ne administrim. Do bëni goxha hapa para. Zgjidhini problemet me familjaret.

PESHORJA

Ju qe jeni ne çift do keni momente mjaft pasiononte këtë jave, por ka rrezik qe te tregoheni me kërkues. Mundohuni ta pranoni partnerin ashtu si është. Perspektivat dashurore te beqareve duket te jene te mira. Gjithsesi kjo nuk do te thotë qe ju duhet te flini dhe te presin qe çdo gjë te behet vete. Është momenti qe ta rishikoni më me kujdes situatën financiare. Beni pak kursim edhe me ujin, dritat, telefonin, etj. Edhe pse do ndiheni paksa te lodhur, nuk duhet te shqetësoheni shume. Kjo është shume normale pas një pune voluminoze. Fale mbështetjes se Merkurit ne planin profesional do keni gjithçka qe doni. Do konkretizoni edhe disa projekte. Merruni me tepër me familjen.

AKREPI

Nëse doni te keni mirëqenie ne çift duhet me patjetër te qëndroni pak larg njerëzve te partnerit. Mos i lejoni ata te ndikojnë tek jeta juaj. Beqareve do iu buzëqeshë fati. Do iu pëlqejë me tepër sesa duhet një mik i vjetër. Periudhe e vështirë ne sektorin financiar dhe nuk do keni shume ne dore për ta rregulluar. E vetmja gjë qe mund te bëni është te ulni shpenzimet. Sektori i shëndetit do jete i mire dhe nuk do rrezikoni sajne. Atyre qe kane pasur kohet e fundit ndonjë infeksion do iu beje efekt mjekimi. Mbështetja e Jupiterit tek jeta profesionale do iu beje te hidhni hapa konkrete. Nëse jeni shkrimtar apo gazetar do ndiheni me te frymëzuar. Ne familje do ketë bashkëpunim.

SHIGJETARI

Periudhe mjaft e favorshme për jetën ne çift. Do sqaroni çdo keqkuptim me partnerin dhe nuk do lini hije dyshimi! Bashkëpunimi do vendoset ndërmjet jush. Beqaret qe kohet e fundit kane vuajtur shume nga vetmia mund te njohin dashurinë e vërtetë dhe atë qe do i rezistoje kohës. Përfitoni! Shpenzimet e papritura do iu bëjnë te harxhoni edhe paratë qe kishit hequr mënjanë. Analizojeni me kujdes situatën. Nëse merrni masat e nevojshme çdo gjë do shkoje mire me shëndetin. Konsumoni me tepër fruta dhe perime te freskëta. Influenca jo e mire e planetëve do iu sjelle vështirësi ne pune. Mos bëni plane dhe parashikimi! Jeta familjare do jete e kënaqshme.

BRICJAPI

Gjate kësaj jave do ketë xhelozi ne çift dhe debate, por çdo gjë do rregullohet shpejt. Ata qe kane një lidhje te forte do kalojnë momente pasiononte, ndërsa ata qe kane probleme do kërkojnë një dashuri te re. Beqaret do takojnë një person te shenjës se demit ose te akrepit. Mos iu besoni shume binjakeve dhe bricjapeve. Mos u mundoni te fitoni para me lojëra fati. Paranë e mire duhet ta meritoni! Shëndeti do jete i mire por ju duhet te luftoni nervozitetin qe do ua prishe gjumin. Mos merrni medikamente. Gjithë puna qe do bëni do iu shpërblehet këtë jave. Mos kërkoni te bëni shume gjera njëherësh. Raportet ne familje do jene me te mira sesa kohet e fundit.

UJORI

Përfitoni nga ambienti i qete qe ekziston ne lidhjen tuaj për t’i paraqitur partnerit idetë qe bezdisin, projektet qe nuk iu pëlqejnë dhe dëshirat qe iu mundojnë. Dilni nga heshtja e përditshme. Fale Venusit java për beqaret do jete e mire dhe ata do i pranojnë me humor te gjitha situatat qe do krijohen. Do jete dite e mire. Ne planin financiar do arrihet mirëqenia. Do jeni te afte te shtoni te ardhurat. Fale mjedisit yjor do iu mungoje energjia gjate gjithë javës. Mundohuni te hani ne mënyrë te ekuilibruar, te flini mire dhe te relaksoheni. Karriera do zërë vend te rëndësishëm. Jupiteri do iu sjelle fat. Nëse keni krijuar një familje do kujdesin me tepër për fëmijët.

PESHQIT

Ne marrëdhënien ne çift, kësaj here do jeni shume idealiste. Mendoni se mund t’iu bëni balle te gjitha problemeve qe mund t’iu dalin, por gaboheni. Zbrisni me këmbë ne toke. Venusi do ndihmoje beqaret dhe do arrini atë qe keni kërkuar. Nëse keni arritur objektivat qe i kishit vene vetes, këtë jave do merrni edhe shpërblimin e merituar. Te ardhurat do te rriten por ju nuk duhet te shpenzoni menjëherë sa te mundni. Për sa i përket shëndetit, do jeni mjaft dinamike. Fale Marsit rezistenca do jete edhe me e mire. Ata qe kane pasur probleme kronike do te përmirësohen. Do bëni hapa para ne karriere dhe suksesi do te vije tek ju. Do merreni me shume me familjen.

TE TJERA

spot_img