HYRJELAJME“Të shqetësoi veshja ime?”/ Blogerja shpërthen ndaj psikologes: Zoti nuk ekziston!

“Të shqetësoi veshja ime?”/ Blogerja shpërthen ndaj psikologes: Zoti nuk ekziston!

“Kodi i Familjes” ka përfshirë në debat të nxehtë psikologen Edlira Dyrmishi dhe blogeren, Zhaklin Lekatari në Top News.

Ato nuk ranë dakord për projektligjin për birësimin e një fëmije nga një prind i vetëm, duke e kthyer debatin në personal.

Pjesë nga debati:

Dyrmishi: Të shqetëson veshja ime që shpërthen kështu, mos më fol duke pasur parasysh besimin tim.

Lekatari: S’ka lidhje besimi, më shqetëson hipokrizia që merren vendime të tilla.

Psikologia prek një aspekt fetar duke përmendur Zotin, por përsëri u has në kundërshtimin e blogeres.

Lekatari: Zoti nuk ekziston, jemi vend laik, mos më ftoni më në studio me homofobë.

TE TJERA

spot_img