HYRJELAJMEAKTUALITETParalajmëron ministrja e Shëndetësisë, zbulon vendimin që do të merret: Askush nuk...

Paralajmëron ministrja e Shëndetësisë, zbulon vendimin që do të merret: Askush nuk do të lejohet të…

Ashtu si vendet e Europës , edhe Shqipëria do të vendos ‘green pass’ për t’u futur në lokale apo marrë shërbime të tjera,

thënë ndryshe qytetarët duhet të kenë certifikatë vaksinimi në të kundërt nuk mund të hyjnë në bare-restorante apo dhe në shërbime të tjera. Kjo u bë me dje nga Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu gjatë interpelancës të thirrur nga deputeti demokrat Tritan Shehu.

Deputeti i PD-së Tritan Shehu gjatë interpelancës së tij me ministren e Shëndetësisë, tha se në vendin tonë po përdoren vaksina të pasigurta, siç është ajo ruse dhe kineze. Por ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu hodhi poshtë deklaratat e tij dhe theksoi se të gjitha vaksinat që përdoren në vendin tonë janë të aprovuara nga OBSH.

Tritan Shehu tha se qeveria ka fshehur vdekjet si pasojë e Covid në vend dhe se Shqipëria mban numri i vdekjeve është ndër më të lartët në botë, por i është përgjigjur menjëherë ministrja Manastirliu duke i thënë që të ndalë dezinformimin që e ka nisur që prej 18 muajsh nga divani dhe facebook, ndërkohë që kolegët e tij luftonin nga fronti i luftës.

TE TJERA

spot_img