Pas një beteje dy vjeçare me kancerin, ndahet nga jeta aktori i mirënjohur

Ndahet nga jeta në moshën 66 vjeçare, Peter Scolari, aktori i filmave “Newhart” dhe “Bosom Buddies”.

Peter Scolari, i cili u bë i famshëm në filmin e shkëlqyer, por të anuluar “Bosom Buddies” së bashku me Tom Hanks u nda nga jeta në moshën 66-vjeçare nga kanceri, pas një sëmundjeje dyvjeçare.

Vdekja e tij u konfirmua nga menaxherja e tij Ellen Lubin Sanitsky në Wright Entertainment.

Scolari ishte një aktor pjellor, si në televizion ashtu edhe në Broadway. Ai fitoi një Emmy në 2016 për portretizimin e tij të Tad Horvath në “Girls. Nga 1987-1989, ai u nominua tre herë për aktorin dytësor Emmys për rolin e tij si Michael Harris në “Newhart”, komedinë e dashur të Bob Newhart CBS.

Ndonëse ishte i sëmurë, Scolari punonte deri vonë dhe luajti në sezonin e dytë të sapopërfunduar të “Evil”, në të cilin luajti peshkopin Thomas Marks.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME