HYRJELAJMEHISTORIA IMEShtepi e re per motrat e semura ne Shkoder/ apel per 7...

Shtepi e re per motrat e semura ne Shkoder/ apel per 7 vjecarin e semure

Më 23 mars 2021, emisioni “Stop” solli historinë e trishtë të 3 të moshuarave, të cilat jetonin në një banesë të rrënuar në fshatin Grudë –Fushë, Malësi e Madhe.

Sot, pas 6 muajsh, njëra nga motrat ka ndërruar jetë, por dy të tjerat janë zhvendosur në Shkodër, në shtëpinë e re, të mundësuar nga “Stop”, “Fundjavë ndryshe” dhe “Tirana Bank”.Flavjo, është një 7 vjecar, që ka shfaqur probleme me mëlcinë që në moshën 1 vjecare.

Janë dashur ekzaminime të shumta, për t’i gjetur diagnozën të voglit dhe tani ai duhet të shkojë për kurim në Turqi. Lutjet e nënës së tij nuk përshkruhen dot me fjalë, pasi duhen 47 mijë euro për kryerjen e transplantit të mëlçisë.

TE TJERA

spot_img