HYRJELAJMEAKTUALITETSerish lekundje ne Shqiperi, ja ku ishte epiqendra...

Serish lekundje ne Shqiperi, ja ku ishte epiqendra…

Dibra është tronditur sërish nga një tjetër tërmet. Lëkundjet kanë qenë në magnitudën 3.1 të shkallës rihter.

Kujtojmë se ditën e djeshme në Dibër u regjistruan disa lëkundje, ku më e forta ishte 4.5 ballë.

Tërmeti shkaktoi panik te banorët në këtë qark, ndërkohë që nga lëkundjet u dëmtuan 14 banesa si dhe njësia administrative Orosh.

TE TJERA

spot_img