HYRJELAJMEKRONIKËBabai bën vajzën 6-vjeçaren për spital se po e “bezdiste”, por dyshohet...

Babai bën vajzën 6-vjeçaren për spital se po e “bezdiste”, por dyshohet për…

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Kamëz, ku babai ka bërë për spital vajzën 6 vjeçe.

Burime zyrtare nga policia bënë me dije se pas hekurave ra shtetasi me inicialet R. K, 27 vjeç, pasi dyshohet se ka ushtruar dhu në ndaj vajzës së tij së mitur, e cila ndodhet në spital, për ndihmë mjekësore.

Gazetarja Dorjana Bezat raporton për ‘Balkanweb’ se vajza në momentin e ngjarjes ka qenë vetëm me babai në shtëpi pasi nena e saj ka qene ne pune. Gjatë dëshmisë së tij në polici, babai ka thënë së fëmija e bezdiste prandaj e kishte keq trajtuar.

Policia ka dyshime se përveç keq trajtimit fizik mund të këte pasur edhe abuzim sek sual dhe për ketë fëmija po i nënshtrohet kontrolleve nga mjeket ligjore. Ka qenë nëna që ka bërë denoncim në polici, ndërkohë që vajza aktualisht ndodhet ne spital ne gjendje te rende.

TE TJERA

spot_img