HYRJELAJMEAKTUALITET“Më kanë shpallur non grata”, Artan Hoxha: Grekët më ofruan pasaportë në...

“Më kanë shpallur non grata”, Artan Hoxha: Grekët më ofruan pasaportë në këmbim të heshtjes

Gazetari Artan Hoxha, ka zbuluar në emisionin “Log.” në ABC se është shpallur “non grata” nga Greqia.

 

Mes të tjera Hoxha ka zbuluar edhe një prapaskenë të ndodhur rreth një vit më parë lidhur me këtë çështje. Sipas tij, grekët në këmbim të heshtjes së tij, i kanë ofruar pasaportë greke dhe heqjen e të gjitha penalizimeve, por ai nuk ka pranuar.

 

Sipas Hoxhës, grekët nuk mund ti lejojmë që të ngrenë varreza memorialë në pikat ku ata pretendojnë kufijtë territorialë.

 

TE TJERA

spot_img