Kurre mos e beni me kete gabim : Prandaj lavatricja juaj po harxhon 2 fish me shume energji elektrike

Shpesh here na rekomandojne sa detergjent duhet te perdorim per cdo larje por shume prodhues ndonjehere e teprojne duke na bere te konsumojme me shume produkte e te blejme me teper.

Detergjente te shumte na demtojne veshjet, rrobat, por edhe ndikojne ndjeshem ne buxhetin fale fatures se energjise.

Zbardhuesit dhe pastruesit e shumte lene njolla mbi rroba dhe pluhuri lares i teper bllokon lavatricen e cila harxhon dy here me shume energji.

Sipas specialistes ne larje Mary Gallager duhet te kemi kujdes te mos e teproj,me me keto detergjente sepse kjo sdo te thote larje me e mire.

Madje ne kete menyre pa dashje ata vecse dem. tojne rrobat dhe makinen larese.

Per nje larje te mire thote ajo jane te rendesishme tre elemente si temperature e ujit, centrifuga, dhe kombinimi i laresit e zbutesit.

Keshtu vetem nese keto tre elemente do jene optimal, atehere larja juaj eshte optimal

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

‘Pse moj zonja injorante’! Sindi e ‘Për’puthen’ i kthehet rëndë ndjekëses

Ajo mori vëmendje te “Për’puthen” dhe u komentua shumë...

Kush valle? Rovena Stefa publikon pamje me prindërit nga vila që ka blerë në Kosovë

Këngëtarja Rovena Stefa, kohët e fundit i ka befasuar...

(Foto) Lori Hoxha tregon pamjet se si duket shtëpia e ‘Big Brother Vip’, ja kur nis

Teksa të gjithë presin që të fillojë “Big Brother...