HYRJELAJMEAKTUALITET6 tërmete brenda pak orëve, çfarë po ndodh në vendin tonë...?

6 tërmete brenda pak orëve, çfarë po ndodh në vendin tonë…?

Në 24 orët e fundit në Bulqizë janë regjistruar gjashtë lëkundje sizmike. Më e forta u shënua mëngjesin e sotëm në orën 08:10 minuta me epiqendër në Shupenzë, Bulqizë me magnitudë 4.5 Rihter.

 

Zona e Bulqizës njihet nga sizmologët për aktivitetin e lartë sizmik, pasi edhe pak javë më parë u regjistrua një goditje e fortë, e shoqëruar nga disa më të vogla.

 

Fatmirësisht deri tani nuk ka pasur probleme. Banorët kanë dalë për disa minuta jashtë nga banesat e tyre nga frika dhe paniku i shkaktuar nga tërmeti.

 

TE TJERA

spot_img