Po ky ç’pati…? Deputeti i PD-së i habit të gjithë, shfaqet me laptop në foltoren e Kuvendit dhe …

Deputeti i PD-së, Ferdinand Xhaferraj doli me lap-top me vete sot në foltoren e Kuvendit. Ai solli deklaratën e kryeministrit Rama se brenda qershorit 2021 do të kishin mbaruar punë me pasojat që na la tërmeti.

 

Xhaferraj ngre alarmin se ky problem ende nuk ka marrë zgjidhje.

 

“Brenda qershorit të 2021 thotë kryeministri kemi mbaruar punë me tërmetin. Ndërkohë që nuk kanë marrë edhe bonusin e qerave disa. Të kthehem njëherë të problemi i rrugëve, pastaj do kthehem të çmontoj problemet me tërmetin.

 

Kishim vite që kërkonim bërjen e atyre rrugëve. Zyrtarë të administratës i trajtonin me epitetin “çeçen”. Komisioneri kundër Diskriminimit gjobiti Bashkinë e Durrësit se nuk jepte informacion lidhur me ankesën e bërë.”, tha Xhaferraj.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME