Ndryshe nga spitali Shefqet Ndroqi ku behet hataja, ja cfare bejne mjeket ne Spanje për pacientet me koronavirus

Pasi gjendja ne Spanje ka ardhur duke u qetesuar dhe ka nje renie te medha te te infektuarve nga maujt kur ishte ne gjendje te veshtir tashme shikoni sa bukur sillen mjeket me Francisco Espana,

60 vjeç është lejuar nga mjekët e tij të kalojë 10 minuta në bregdet për të mbushur mushkëritë e tij me ajër të pastër dhe kjo e ben te infektuarin ta kaloj kete periudhe te veshtire me me lehtesi.

I shtrirë në një shtrat spitali dhe i rrethuar nga ekipi mjekësor 60 vjeçari shikon Detin Mesdhe nga një shëtitore ngjitur me Spitalin del Mar në Barcelonë a duhet te jete kjo sjella e mjekut me pacientin?

Po ne vendin tone mund te ndodhi dicka e tille le te enderrojme dhe per 100 vite se mbase dhe mjeket Shqiptar mund te sillen ne kete menyre me pacientin.

Një ekip mjekësor në Spitalin del Mar, shprehen se udhëtimet e shkurtra në plazh të distancuar nga pjesa tjetër e popullsisë mund të ndihmojnë pacientët me koronavirus të qetësohen dhe të përmirësojnë shëndetin e tyre mendor.

Qëndrimi i gjatë në spital ndonjëherë është traumatik dhe shkakton probleme mendore te ata.

Si mendoni a do te ndodh dicka e tille dhe ne Shqiperi??Cili eshte mendimi juaj?

I gjeti motra një burr milioner/ Valbona trondit te Arditi: E ndava, ai më kerkonte…

Seanca e ndërmjetësimit në “Shihemi në gjyq” në Tv Klan solli një përballje midis dy motrave. Shkak për mosmarrëveshjet midis tyre është bërë martesa...

Dasma kthehet në tragjedi, këngëtari ndërron jetë pak orë pas martesës

Kantautori Jake Flint ka ndërruar jetë vetëm pak orë pas martesës. Mediat e huaja shkruajnë se Flint humbi jetën papritur, duke lënë zemërthyer familjen,...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Horoskopi Dhjetor 2022 nga Branko. Cilat janë shenjat që përkëdhel fati në muajin e fundit të vitit

  Horoskopi Branko, Dashi   Muaji dhjetor do të jetë një pararojë...

Dasma kthehet në tragjedi, këngëtari ndërron jetë pak orë pas martesës

Kantautori Jake Flint ka ndërruar jetë vetëm pak orë...

Dikur e varfër dhe me kredi, ja sa është pasuria e Bebe Rexhës në ditën e sotme

Këngëtarja shqiptare, Bebe Rexha është ylli që fshihet pas...