“Gara është e lirë” Sali Berisha shpall kandidaturën për kryetar të Partisë Demokratike

I pranishëm në Kavajë, në kuadër të lëvizjes “Foltorja”, ish-kryeministri Sali Berisha tha se demokratët do të protestojnë deri në rrëzimin e qeverisë ‘Rama’.

 

Ndërsa për liderin demokrat Lulzim Basha, ai tha se ka vendosur që të qendrojë në opozitë pasi është peng i kryeministrit Edi Rama dhe kanë një marrëveshje të fshehtë bashkë.

 

Berisha shtoi se të dy kanë planifikuar dhe vepruar për asgjesimin e pluralizmit në vend.

 

“Ish-kryetari vepron sikundër vepronte Enver Hoxha dikur. Nuk njeh as statut, as rregulla, as pyet për strukturat e partisë dhe as për anëtarët.

 

Ish-kryetari në një tratativë të fshehtë po konkretizon marrëveshjen e re të turpit me Edi Ramën”, tha Berisha.

Pjesë e Big Brother Vip do të jetë edhe Roza Lati? Këto janë detajet

“Big Brother Albania VIP 2” pritet të nisë shumë shpejt dhe të gjithë janë kurioz të dinë se cilët janë banorët që do të...

Detektivja private: Femrat duan të dinë edhe kush pagoi kafet, meshkujt vijnë me qëllim të caktuar (Video)

Në Shqipëri, prej disa kohësh, po zhvillohet me shpejtësi edhe tregu detektivëve privatë.   Bëhet fjalë për detektivë, të cilët mund t’i japin përgjigje njerëzve për...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME