Sinoptikanët ngren alarmin: Ja çfarë moti na pret ditët në vijim në Shqipëri

Në Shqipëri dhe tërë rajonin tonë pritet të mbajë mot me intervale kohore me diell dhe vranësira kalimtare.

Më ngrohtë pritet në viset mesdhetare, ndërsa më ftohtë në viset kontinetale.

Ditëve të ardhshme nuk pritet ndonjë ndryshim i kushteve të motit.

Do të vazhdojë të mbajë mot kryesisht stabil dhe pa reshje, me alternime mes rrezeve diellore dhe reve kalimtare.

Temperaturat ditore pritet të shënojnë rritje të lehta./Meteoballkan

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME