Shpallja “non grata” nga SHBA, familja Berisha në krizë me pagesat

Familja Berisha është në momentet e saj më të vështira.

 

Shpallja “non grata” nga SHBA ishte një goditje e fortë për ta, jo vetëm se i damkosi ndërkombëtarisht si një familje e korruptuar, por mbi të gjitha për faktin se tashmë ndaj tyre mund të hapen dosjet para të cilave drejtësia shqiptare ka mbyllur sytë përgjatë gjithë këtyre viteve.

 

Braktisja që i bëri Lulzim Basha ishte një tjetër goditje e fortë për Berishën, pasi tashmë e ekspozon atë të vetëm para drejtësisë, pa mbështetjen e PD-së.

 

Ndaj dhe për këtë arsye, ai ka nisur lëvizjen e tij për të marrë kontrollin e PD, që ta kthejë në një repart të gatshëm luftarak për hallet e tij personale.

 

Por duket se gjërat nuk janë aq të thjeshta dhe e gjithë beteja e familjes Berishës, aktualisht mbështetet me portalin dhe TV-në e tyre familjar, të cilat dihet se me çfarë para janë ngritur.

 

Para që me sa duket ose po mbarojnë, ose ata që paguanin e kanë braktisur Berishën.

 

Kjo, pasi punonjës të këtyre mediave bëjnë me dije se tashmë Zeni ka filluar të vonojë ndjeshëm rrogat dhe të mos paguajë punonjësit.

 

Kuptohet, aq shumë para sa ka bërë familja Berisha, nuk iu mbarohen ndonjëherë, por ndoshta atyre që iu vinin gjoba për të paguar rrogat e punonjësve, ndoshta tani s’iu bëjnë dot më presion, pasi janë në pozitat e tyre më të dobëta se kurrë.

 

/marre nga Gazeta Tema/

Vijon sherri, Antonela i përgjigjet Big Mamës pas akuzave që i bëri: E vetmja kohë kur kishe rëndësi ishte…

Antonela Berisha ka reaguar pas deklaratës së Big Mamës ku tha se ajo nuk ishte artiste.   Këtë deklaratë ajo e bëri gjatë një loje në...

Shoqe me Beniadën/ Kjo është banorja e dytë që zbulohet, do jetë në ‘Big Brother Vip’

Pak dite me pare u be me dije nga burime per “Kryefjala” se banorja e pare e “Big Brother VIP” do te jete Kiara...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Horoskopi Dhjetor 2022 nga Branko. Cilat janë shenjat që përkëdhel fati në muajin e fundit të vitit

  Horoskopi Branko, Dashi   Muaji dhjetor do të jetë një pararojë...

Dasma kthehet në tragjedi, këngëtari ndërron jetë pak orë pas martesës

Kantautori Jake Flint ka ndërruar jetë vetëm pak orë...

Dikur e varfër dhe me kredi, ja sa është pasuria e Bebe Rexhës në ditën e sotme

Këngëtarja shqiptare, Bebe Rexha është ylli që fshihet pas...