Sa keq jemi katandisur! Vajza “plas brenda” nënën, më pas e mbyll në çmendinë për t’i marrë pronën

Stop ka udhetuar drejt qytetit të Gjirokastrës. Krisanthi Kore, 76 vjeç, denoncon se si është bu rg os ur dhe dërguar në çmen’dinë nga vajza e saj me ndihmën e policisë, prokurorisë dhe gjykatës Gjirokastër, vetëm për ti marrë pronën!

E moshuara tregon se problemet nisën në vitin 2007, pasi i ndërroi jetë bashkeshorti, ku bashkë me të kishin një banese 60 m2, me vërtetim hipotekor dhe sipas trashëgimisë i kaloi asaj dhe 2 femijëve: djalit dhe vajzes.

Ngjitur me shtëpinë e Krisanthit, ndërtohet një objekt tre katësh pa leje dhe e moshuara aplikon në 2014 tek Aluizni për ta hipotekuar këtë objekt në emrin e saj, si investim i saj me kontributet e punës që kishte bërë prej 25 viteve në Greqi, ku ka punuar ne shumicen e rasteve si pastruese nëpër shtëpia.

Në 2015, komshinjtë e njoftojnë që vajza i kishte hyrë në shtëpi. Për shkak të problemeve ndër vite me vajzën, Krisanthi njoftoi policinë që ta nxirrnin jashtë,

por policia e Gjirokastrës i nxjerr një pretekst duke i thëne që kërkesa është e pamundur, sepse e moshuara nuk ka hipotekën e shtëpisë dhe është ende në proçes legalizimi.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME