Partia e Pijanecave edhe në Shqipëri: “S’ka opozitë, i zgjidhim hallet duke pirë”

Një tjetër “parti” i është shtuar skenës politike në Kosovë. Ky subjekt i ri është një iniciativë për të satirizuar politikanët në Kosovë.

 

PPK-ja (Partia e Pijanecve të Kosovës) ka garuar në disa komuna me sloganin “Birrat na bashkojnë”.

 

Bashkëthemeluesi, Arbër Rama dha një intervistë për emisionin “Abc-ja e mëngjesit”, ku tha se së shpejti do të hapin një degë dhe në Shqipëri.

 

Kjo pasi siç thekson ai, prej vitesh nuk ka opozitë dhe synon të rrëzojë pushtetin aktual.

 

“Për ekskluzivitetin tuaj, jemi shumë pranë që të hapim degën tonë në Tiranë. E kemi parë të arsyeshme, sepse ju mungon opozita tani e disa vite.

 

Kemi vendosur që të vijmë te ju dhe të luajmë rolin e opozitës”, deklaroi ai.

 

Horoskopi ditor, e enjte date 30 nentor 2022

Dashi   Energjia e ditës mund të krijojë një ndjenjë tensioni mes jush dhe të dashurit tuaj. Mund të ketë shumë çështje që janë ngritur për...

Dikur e varfër dhe me kredi, ja sa është pasuria e Bebe Rexhës në ditën e sotme

Këngëtarja shqiptare, Bebe Rexha është ylli që fshihet pas këngëve hite të artistëve të njohur botëror, por kohët e fundit edhe të këngëve të...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Horoskopi Dhjetor 2022 nga Branko. Cilat janë shenjat që përkëdhel fati në muajin e fundit të vitit

  Horoskopi Branko, Dashi   Muaji dhjetor do të jetë një pararojë...

Dasma kthehet në tragjedi, këngëtari ndërron jetë pak orë pas martesës

Kantautori Jake Flint ka ndërruar jetë vetëm pak orë...

Dikur e varfër dhe me kredi, ja sa është pasuria e Bebe Rexhës në ditën e sotme

Këngëtarja shqiptare, Bebe Rexha është ylli që fshihet pas...