HYRJELAJMEAKTUALITETDeputeti fotografon Belinda Ballukun në mbledhje, ministrja: Pse më bën foto? Kush...

Deputeti fotografon Belinda Ballukun në mbledhje, ministrja: Pse më bën foto? Kush je ti…

Ministrja Belinda Balluku ka qenë këtë të martë për të raportuar në Komisionin e Ekonomisë.

 

Gjatë mbledhjes u ndërpre energjia elektrike. Në këto momente, deputeti i Partisë Demokratike, Arbi Agalliu fotografoi ministen e Infrastrukturës, Belinda Balluku.

 

Kjo e fundit reagoi ashpër, duke i kërkuar që të mos e fotografonte, pasi nuk është etike.

 

“Më fal një sekond. Do ta ndalosh foton se është qesharake, nuk mund të bësh foto kështu, nuk është etike ajo se çfarë po bën.

 

Kemi ardhur për të folur për çështje konkrete dhe profesionale”, tha Balluku, ndërsa replikonte me deputetin demokrat.

 

Pas këtij debati, kreu i Komisionit të Ekonomisë dhe Financave Eduard Shalsi u detyrua të ndërpresë mbledhjen.

 

TE TJERA

spot_img