COVID-19 i merr jetën vogëlushit 5-vjeçar nga Saranda, ja nga çfarë sëmundje vuante

Një lajm i trishtë erdhi sot për vogëlushin 5-vjeçar nga Saranda që u nis me urgjencë drejt Turqisë. Ai nuk mundi ta fitojë betejën me COVID-19.

 

Viktima më e re në Shqipëri, mësohet se vuante nga sëmundje bashkëshoqëruese bronkopneumonia, dhe mushkritë e tij ishin të dobëta, aty ku edhe virusi korona eshte edhe më i ashpër.

 

Fëmija u trajtua pas problemeve me frymëmarrjen dhe temperaturës së lartë për 8 ditë në spitalin e Sarandës në reanimacion.

 

Për shkak të gjendjes së rëndë ai u transportua me helikopter drejt Tiranës ku mori trajtim për një javë tjetër.

Horoskopi ditor, e enjte date 30 nentor 2022

Dashi   Energjia e ditës mund të krijojë një ndjenjë tensioni mes jush dhe të dashurit tuaj. Mund të ketë shumë çështje që janë ngritur për...

Historia e dhimbshme: Shoqja me të cilën luaja, nuk e dija që ishte motra ime (Video)

Në rubrikën “Ka një mesazh për ty” në Tv Klan, ishte e ftuar Feride Tahiri, e cila tregoi një histori të pazakontë.   Ajo është nga...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Horoskopi Dhjetor 2022 nga Branko. Cilat janë shenjat që përkëdhel fati në muajin e fundit të vitit

  Horoskopi Branko, Dashi   Muaji dhjetor do të jetë një pararojë...

Dasma kthehet në tragjedi, këngëtari ndërron jetë pak orë pas martesës

Kantautori Jake Flint ka ndërruar jetë vetëm pak orë...

Dikur e varfër dhe me kredi, ja sa është pasuria e Bebe Rexhës në ditën e sotme

Këngëtarja shqiptare, Bebe Rexha është ylli që fshihet pas...