HYRJELAJMEAKTUALITETCOVID-19 i merr jetën vogëlushit 5-vjeçar nga Saranda, ja nga çfarë sëmundje...

COVID-19 i merr jetën vogëlushit 5-vjeçar nga Saranda, ja nga çfarë sëmundje vuante

Një lajm i trishtë erdhi sot për vogëlushin 5-vjeçar nga Saranda që u nis me urgjencë drejt Turqisë. Ai nuk mundi ta fitojë betejën me COVID-19.

 

Viktima më e re në Shqipëri, mësohet se vuante nga sëmundje bashkëshoqëruese bronkopneumonia, dhe mushkritë e tij ishin të dobëta, aty ku edhe virusi korona eshte edhe më i ashpër.

 

Fëmija u trajtua pas problemeve me frymëmarrjen dhe temperaturës së lartë për 8 ditë në spitalin e Sarandës në reanimacion.

 

Për shkak të gjendjes së rëndë ai u transportua me helikopter drejt Tiranës ku mori trajtim për një javë tjetër.

TE TJERA

spot_img