HYRJELAJMEBOTAArti në zi, ndahet nga jeta aktori i njohur me ...

Arti në zi, ndahet nga jeta aktori i njohur me …

Një lajm i hidhur shkon për të gjithë fansat nga mbarë bota e serialit legjendar ‘Friends’.

Aktori i amerikan James Michael Tyler, i cili luajti si Gunther në serialin Friends, ka ndërruar jetë në moshën 59-vjeçare.

Tyler ndërroi jetë paqësisht në shtëpinë e tij në Los Anxhelos të dielën në mëngjes, deklaroi menaxheri i tij. Ai u diagnostikua me kancer të avancuar të prostatës në vitin 2018, i cili më vonë u përhap në kockat e tij.

Ndërsa ai nuk zotëronte të njëjtën kohë në ekran si gjashtë personazhet kryesore të Friends, Gunther ishte dhe mbetet një figurë e njohur në mesin e fansave.

Gunther punoi si kamerier dhe menaxher në kafenenë e shfaqjes, Central Perk.

Ai kishte një simpati të veçantë për karakterin e Jennifer Anniston, Rachel gjatë gjithë serisë, e cila gjithashtu punoi atje si kameriere në sezonet e hershme të shfaqjes.

Gunther në serialin ‘Friends’ përshkruhet shpesh si shumë komik pasi edhe pse nuk ishte personazh protagonist ai dinte të ishte ‘joshës’ dhe identifikues i veçantë për publikun.

“Bota e njihte atë si Gunther, të dashurit e Michael e njihnin atë si një aktor, muzikant, mbrojtës të ndërgjegjësimit për kancerin dhe bashkëshort të dashur”, tha menaxheri i tij.

“Dëshirë të ndihmonte sa më shumë njerëz të jetë e mundur, ai ndau me guxim historinë e tij dhe u bë një aktivist për ata me prostatë që të bënin një test gjaku që në moshën 40-vjeçare”, tha menaxheri i tij.

TE TJERA

spot_img