HYRJELAJMEBOTAEmocionuese! “Ajo nuk donte të martohej me mua, por unë ia dola”,...

Emocionuese! “Ajo nuk donte të martohej me mua, por unë ia dola”, një histori dashurie mes një çifti 80 vjeçarësh që kurorëzohen pas 15 vitesh

Një histori dashurie që zgjati 15 vjet dhe kishte nisur në një tavernë përfundoi dje me martesën civile të Nikos dhe Martës në bashkinë e Athinës me Kostas Bakogiannis që martonte çiftin.

87-vjeçari dhe 85-vjeçari u bashkuan “zyrtarisht” siç thotë zoti Nikos Papadopoulos për protothema.gr, i cili punoi në Gjermani për më shumë se 50 vjet

Nikos Papadopoulos shpjegoi se për 15 vjet i kërkoi Martës të martohej, por ajo nuk donte. “Ajo nuk donte të martohej me mua, por pas kaq vitesh unë ia arrita. I kisha thënë se çfarë do të ndodhte, në fund do të martohesh me mua dhe më në fund ajo pranoi të shkonte në bashki”.

Siç tha ai, njohja e tyre kishte ndodhur në një tavernë. Ajo ishte e ve si ai dhe ata vendosën të shkonin së bashku. Zoti Nikos ka një vajzë dhe dy nipër e mbesa dhe në ditët në vijim do të organizojë një tryezë të madhe për ngjarjen e lumtur.

Kryebashkiaku i Athinës, Kostas Bakogiannis, ka zbuluar dje përmes llogarive të tij në rrjetet sociale faktin:

“Ti, Nikos, e dëshiron Martën si gruan tënde?
⁃ SIGURISHT !!
⁃ A e doni Marta Nikos si burrin tuaj?
⁃ Shumë !!

Dhe disi sonte në Bashkinë e Qytetit, dy jetë u bashkuan në martesë, 87 dhe 85 vjeç. E qeshur, e ndritshme dhe vërtet e lumtur. Edhe pse kjo është një histori e mrekullueshme dashurie! ”

TE TJERA

spot_img