HYRJELAJMESHOWBIZE shohim cdo jave ne ekran, po cila eshte bashkeshortja e Behar...

E shohim cdo jave ne ekran, po cila eshte bashkeshortja e Behar Meres?

Behar Mera eshte nje nga aktoret me te dashur per publikun shqiptare humori i tij ka rre mbyer zemrat e gjithe admiruesve te tij.

 

Prej shume vitesh aktori i humorit eshte pjese e estrades shqiptare ku numeron shume role si ne kinema por gjithashtu eshte ne estrada perkrahe shume aktoreve te tjere.

 

Aktori ka luajtur shume pjese ne estradat shqiptare ku sebashku me aktoren tjeter te humorit Rita Latin ishin nje dyshe e pandare dhe perfekte ku sebashku kane realizuar shume pjese te shkurtra humoristike ne bashkepunim me radio televizonin publik shqiptar.

 

Pjeset humoristike te realizuara nga dyshja pavaresisht viteve mbeten me te pelqyerat e me shikueshmeri shume te larte.

 

Gjithashtu aktori ka qene pjese e spektaklit te humorit Al pazar ne krahe te aktorit Agron LLakaj i cili eshte mjaft i pelqyer nga publiku shqiptare, por pas largimit nga ky spektakel tashme Behar Mera luan ne nje tjeter spektakel humori ne televizionin klan “Klanifornia” ku aty luan nje sere rolesh.

 

 

TE TJERA

spot_img