(video) Tërmeti 6.1 ballë goditi sërish sot në mëngjes, pamje të frikshme brenda supermarketit kur toka nis të dridhet në…

Një tërmet i fuqishëm është regjistruar në brigjet e Greqisë, me dridhjet që janë ndjerë deri në Turqi, Egjipt, Siri dhe Izrael.

Lëkundjet vijnë vetëm një javë pas tërmetit të kaluar me madhësi prej 6.3 Rihter që ndodhi në Kretë.

Epiqendra e tërmetit besohet të jetë afër ishullit Dodekanez të Rodosit.

Qendra Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare raportoi në Tëitter këtë mëngjes se ky tërmet 6.4 u ndej në Detin Mesdhe Lindor, Greqi të jugut.

Sakaq, mediat e huaja kanë publikuar pamjet e tërmetit, ku shihet se si objektet e një supermarketi lëkunden gjatë tërmetit.

TE TJERA