HYRJELAJMEKRONIKËAksident ne aksin Shkoder-Lezhe, humb jeten nje person

Aksident ne aksin Shkoder-Lezhe, humb jeten nje person

Një aksident është regjistruar në aksin rrugor Shkodër-Lezhë, në vendin e quajtur “Kryqëzimi i Djaçit”.

 

Si pasojë, automjeti me drejtues shtetasin Z. M., është përplasur me automjetin me drejtues shtetasin V. T., ku si pasojë ka ndërruar jetë Z. M.

 

Sa i përket shoferit tjetër, pra V.T., është dërguar në Spitalin e Traumës për mjekim më të specializuar. Ndërkohë grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të aksidentit.

 

Njoftimi i Policisë:

Lezhë/Informacion paraprak

Në aksin rrugor Shkodër-Lezhë, në vendin e quajtur “Kryqëzimi i Dajçit “, automjeti me drejtues shtetasin Z.M.,është përplasur me automjetin me drejtues shtetasin V.T., ku si pasojë ka ndërruar jetë drejtuesi i mjetit shtetasi Z.M., dhe ka marrë dëmtime e dërguar në spitalin e Traumës, Tiranë drejtuesi i mjetit tjetër shtetasi V.T.

 

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes.

TE TJERA

spot_img