HYRJELAJMEKRONIKËNgjarja e rëndë në Qerret/ Publikohen fotot, kush janë nënë e bijë...

Ngjarja e rëndë në Qerret/ Publikohen fotot, kush janë nënë e bijë që u gjetën pajetë brenda hotelit

Të tjera detaje dalin në dritë nga tra gjedia e katërfishtë në Qerret të Kavajës, ku katër turistët rusë u gjetën të pajetë në një hotel.

Mediat ruse kanë publikuar fotot e dy prej v iktimave, përkatësisht të nënë e bijë, Nataliia Burenkova, 58 vjeç,e dhe Ekaterina Burenkova 31 vjeçe. Shtypi rus shkruan se e 58-vjeçarja vuante nga ka nceri dhe për këtë arsye nuk është futur në saunë.

Vi timat u gjetën në hotel të veshur me veshje të përshtatshme për saunën, por nuk është ende e qartë nëse ata ishin futur aty apo jo. Ndërsa, të afërmit e vi ktimave kanë deklaruar se asnjëri prej tyre nuk konsumonte alk ool ose lëndë nar ko tike. Shkaku i vërtetë i vde kjes pritet të përcaktohet pas rezultateve të autopsisë.

Ndërkohë, 31-vjeçarja dhe i fejuari i saj, i cili po ashtu u gjet i vd ekur, do të martoheshin pas pushimeve që çifti kishte nisur prej disa ditësh me prindërit e të resë.

Ngjarja tr agjike ndodhi mbrëmjen e të premtes, rreth mesnatës, ku vi ktima janë Natalia Burenkova, 58 vjeçe, Sergei Burenkov, 60 vjeç, Nikita Belousov, 37 vjeç, dhe Ekaterina Burenkova 31 vjeçe.

TE TJERA

spot_img