Në gjendje të vështirë shëndetësore dhe pa asnjeri pranë, qytetari: Lëviz vetëm për të marrë një bukë

Gjergj Peçi me probleme shëndetësore të mëdha jeton në kushte çnjerëzore, në një vend totalisht të braktisur.

 

E vetmja ndihmë që ka ardhur tek Gjergji, janë banorët e lagjes të cilët i sjellin ndonjë pjatë ushqim. Gjergji ka një vajzë e cila jeton në Tiranë, fotografinë e të cilës e mban pranë krevatit ku fle.

 

“Unë lëviz vetëm për të marrë një bukë. Nuk kam njeri tjetër këtu që të kujdeset për mua. I kam motrat në Fier. Kërkoj ndihmë ekonomike apo një person të kujdeset për mua”.

 

Gjergj Peci nuk ka asnjë lloj ndihme nga shteti. Gazetarja e Fax Neës, Afrovita Hysaj ka kontaktuar me bashkinë e Vlorës dhe institucioni e ka siguruar se ambienti për të jetuar, mund t’i jepet pranë godinave të plazhit.

 

Ai ka nevojë për ndihmë, të gjithë ata që kanë mundësi të ndohmojnë sadopak, le të sensibilizohen me një person i cili nuk i ka mundësit si gjithë të tjerët.

Sheiku përshëndeti me dorë influencuesen braziliane, reagimi i gruas së tij ….

Të hënën, Brazili dhe Zvicra u përballën në Kupën e Botës në Katar.   Në tribunë ishte biznesmenja dhe influencuesja braziliane Desireé Soares. Ajo është e...

“Frikë se do humbja beben”, nëna e re lindi në shtëpi, stafi i urgjencës tregon situatën

Një ngjarje e bukur ndodhi në qytetin e Elbasanit. Banori më i ri i qytetit të Elbasanit erdhi në jetë në një mënyrë krejt...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Ndahen 24 ditë pas dasmës, arsyeja e këtij çifti do u lërë pa fjalë…

Për Adrianon flitet sërish. Ish-ylli i Interit është ndarë...

Rrëfime rrëqethëse/ Vajzat shqiptare po martohen për para, ja si po funksionon ky biznes

“Piranjat” në Abc të moderuar nga Arilena Ara dhe...

(Video) Artistja shqiptare habit me rrëfimin: E kam blerë tokën ku do varrosem dhe …

Piktorja e njohur, Zake Prelvukaj, pas nje kohe te...