Vidhet dhe dëmtohet rruga e Thethit

Kur përmend Thethin ndërmend të vjen direkt ajo pamja mahnitëse e Alpeve si edhe ajri i pastër që s’ka të krahasuar me asgjë në botë.

Së fundmi u lajmërua se proçesi i ndërtimit të rrugës që të çon drejt kësaj perle natyrore është në përfundim e sipër. Por tashmë ka nisur dëmtimi i kësaj rruge.

Kanë qenë vete qytetaret ata që kane denoncuar vjedhjen që po bëhen në këtë aks rrugor në shkoder.info. Siç mund te shihet edhe ne videon e mëposhtme dërrasat dekorative qe janë vendosur si pjesë plotësuese e sinjalistikës rrugore janë vjedhur.

Në denoncimin e bërë në shkoder.info pasqyrohet mese miri demi që po i bëhet këtij aksi kaq të rëndësishëm.

 

/shkoder.info/

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME