Ulet shumë temperaturat/ Ja kur nisin reshjet e mëdha të shiut në Shqipëri

86

Vlerat e ulëta barike do të kushtëzojnë sot mot kryesisht të vranët në të gjithë vendin. Vranësirat më të shpeshta do të paraqiten në qendër dhe në jug të te rritorit duke rr ezikuar rreshje të dobëta shiu dhe reshje dëbore në zonat malore të vendit.

- PUBLICITET -

 

Orët e pasdites do të sjellin kthjellime, të cilat do të rikthehen në mbrëmje duke krijuar mundësi për reshje të pakta shiu në jug të vendit.

 

Temperaturat e ajrit do të luhaten në orët e mëngjesit dhe pasdites duke arritur në vlerat 5 gradë deri në 24 gradë celcius.

 

Era do të fryjë me 50km/orë kryesisht nga drejtimi verior-verilindor duke sjellë në bregdet dallëgëzim deri në 4 ballë.

Lexo edhe:   NIS RIKONSTRUKSIONI I AKSIT BARDHANJOR-RRENC