Tradhti bashkëshortore? Fallxhorja “lë pa fjalë” Irini Qirjakon në emision

204

Irini Qirjako është një nga këngëtaret më të dashura të muzikës popullore shqiptare. Shumë solare dhe sportive, ajo ka marrë zemrat e të gjithve edhe në intervistat e daljet e ndryshme publike.

Ditën e diele këngëtarja ishte e ftuar në “E diell”, ku ka folur rreth shumë detajeve interesante nga jeta e saj personale dhe profesionale. Mirëpo, këngëtarja është përballur edhe më një situatë komike.

Në studio u ftua një fallxhore që supozohet të shihte filxhanin e kafes së Irinit. Pasi i “fitoi besimin” me disa të vërteta që gjeti ajo e futi në “kurthin” e përgatitur nga stafi.

Fallxhorja aludoi se bashkëshorti e tradhëton Irinin. Ajo tha se e sheh atë shumë të mërzitur dhe se po tenton të hapë një biznes dhe për këtë po e ndihmon një vajzë.

Në fakt Irini ra dakord me këtë dhe tha se bëhet fjalë për vajzën e tezes së burrit të saj. Por, fallxhorja insistoi që nuk bëhet fjalë për një të afërm, por për dikë tjetër që i qëndron shumë parë.

“Epo, unë jam se s’ka kush të jetë tjetër!”- tha Irini, që përtej disa dyshimeve dhe paqartësive që iu krijuan e përballoi shumë mirë situatën. Reagimin e plotë të këngëtares e gjeni në videon e mëposhtme:

Lexo edhe:   Mposhti Covid-in/ Rudina Magjistarin e presi në studio ...