Rama tregon se kë do zgjidhte mes Sali Berishës dhe Lulzim Bashës nëse nuk do ishte kryeministër?

187

Ndonëse SHBA-ja nuk e do as në Parlament, si një njeri i shpallur ‘Non Grata’ për korrupsion, Sali Berisha vijon t’i shpallë “l uftë” Amerikës,

- PUBLICITET -

duke zgjedhur që jo vetëm të mos tërhiqet nga mandati, por të marrë edhe drejtimin e partisë më të madhe opozitare në vend duke i hapur luftë dhe Lulzim Bashës.

Gazetari Arian Çani e ka pyetur kryeministrin Rama se kush dëshironte të fitonte mes Bashës dhe Berishës.

Pjesë nga intervista

Rama tha se nuk është dilema e tij.

Çani: Sikur të mos ishe Kryeministër, me kë do ishe?

Rama: Fatmirësisht nuk e kam këtë dilemë. Se kam këtë dilemë. Nuk është dilema ime.

Lexo edhe:   Ministrja e Ramës takon aktoren e humorit dhe tall Kryemadhin: Ti s’ke nevojë për filxhan por…