Kryekamarierit të Fish City i morën jetën me thikë, mesazhi i ndjerë i kolegëve

197

Kryekamarieri i Fish City Gazmend Kurmaku ka nderruar jete ne spital ku ndodhej prej ditesh si pasoje e goditjes me thike nga nje klient pas debatit per nje tavoline ne restorant.

 

Mesazhi i kolegëve:

Ka dorëzuar shpirtin në prehjen e përjetësisë, Gazment Kurmaku, një nga punonjësit tanë, një nga njerëzit e përkushtuar. Pas një aksidenti fatal dhe një beteje disaditore ai nuk ka mundur t’ia dalë, nuk ka mundur të mbetet sërish me ne, për të ndërtuar ëndrrën e përbashkët.

 

Lamtumirë miku ynë!

 

Gaz tu prehtë shpirti të paqe!

 

Zoti e shpërbleftë shpirtin tënd në mbretrërinë e parajsës.

 

Do të na mungojë gjithmonë buzëqeshja juaj, zëri dhe njerëzorja juaj që ka shumë dha përkushtim dhe mirësi.

Familjes së Gazit, të afërmve, miqve dhe kolegëve, i shprehim ngushëllimet më të sinqerta. Lutemi që zoti u dhashtë forcë për të përballuar këtë ndarje të parakohshme me të dashurin e tyre.

 

Me shumë dhimbje dhe keqardhje i gjithë stafi i Rozafës!

Lexo edhe:   Pyjet në Pukë përfshihen nga flakët, era po përhap zjarrin