Gallatë! Lulzim Basha ngatërron emrin e Florian Binaj, ja si e quan (video)

Kryedemokrati Basha në një deklaratë për mediat lidhur me krizën energjitike që ka pushtuar vendin.

Gjatë konferencës, nuk ka munguar dhe “gafa” e kryedemokratit Basha.

Gjatë konferencës së sotme me gazetarët, Basha duke ju referuar një deklaratë të mëparshme të Ramës për uljen e energjisë elektrike, tha se ky ishte Rama dhe jo aktori Florjan Binaj, të cilin e quajti Flamur.

 

“Ky ishte apo jo, nuk ishte ai tjetri që doli në protestë, si e ka emrin ai aktori Binaj, Flamur Binaj? Flor Binaj, Flori nuk ishte Flori”, tha Basha.

 

TE TJERA