E paralajmëroi këtë situatë: Në qershor ia plasën së qeshurës, Alfred Cakos i del parashikimi (VIDEO)

37

Kryeministri Edi Rama paralajmëroi ditën e djeshme se vendi ynë, sikurse vende të tjera në botë, do të përfshihen nga kriza e burimeve energjike. Një deklaratë kjo që la të kuptonte se mund të kemi edhe rritet të çmimit të energjisë.

- PUBLICITET -

 

Pikërisht në lidhje me këtë situatë ka reaguar edhe konspiracionisti Alfred Cako. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Cako shkruan se ai e ka paralajmëruan këtë situatë që në muajin qershor.

 

Mirëpo deklarata e Cakos shkonte në një nivel tjetër. Ai kishte parashikuar në në muajin shtator do të ketë probleme me energjinë elektrike e ujin, dhe se të gjithë ata që nuk bëjnë vak sinën, këto shërbime do t’u ndërpriten.

 

“Minuta 1:36, parashikimi im i qershorit per problemet me energjine elektrike”, shkruan Cako krahas videos.

 

Lexo edhe:   Shkon në 46 numri i viktimave