“E kanë tërhequr zvarrë”, babai i Aldi Ramës i përlotur bën akuzën e fortë: Ambulanca ka vonuar, ka ecur me 10km/h

44

Babai i Aldi Ramës, Rufani, ka dhënë sot në një intervistë, ku ka hedhur akuza të forta ndaj ambulancës në Lezhë, e cila ka bëre.

“Ambulanca ka vonuar, duhej të vinte për 10 minuta dhe ka bërë 1 orë”. Kështu u shpreh sot babai i Aldi Ramës, Rufan Rama, për emisionin “Shqipëria Live”, teksa fliste për ngjarjen e rëndë të pak ditëve më parë.

Teksa u shpreh se kishte 3 vite pa e parë djalin e tij, Rufani tha se hoxha në va r rim i kishte thënë që nuk ishte mirë ta shikonte.

“Kisha 3 vite pa e parë djalin, nuk donin të më linin ta shihja. Hoxha më tha nuk është mirë ta shohësh. Djali im ishte keq trajtuar, zvarrë e kanë tërhequr? Ambulanca ka ecur me 10km/h, ka vonuar për t’i dhënë ndihmën e duhur”, tha Rufani.

Lexo edhe:   Shpërthimi i bombolës së gazit në hotelin në Velipojë/ Ndërron jetë 19-vjeçarja, në gusht martohej