“Guxo po ta mbajti”, Sali Berisha ka një mesazh për Edi Ramën, çfarë po ndodh mes tyre?

145

Kryeministri Edi Rama në një deklaratë për mediat, ka paralajmëruar se po vjen një krizë e madhe energjitike.

Ai është shprehur se kjo është tejet shqetësuese dhe se ka nisur në Kinë, Britani e BE, dhe ka prekur tregjet botërore.

Por ish-kryeministri Sali Berisha, në një postim në rrjetet sociale, ka “kër cënuar” Ramën për rritjen e çmimit, duke i thënë “guxo po ta mbajti!”.

Sipas Berishës, shkaku themelor i rritjes së çmimeve është vje dhja e na rkoqeveritarëve, si dhe klientele e monopoli i saj në çdo fushë.

Ja cfare shkruan Berisha.

Lexo edhe:   ‘Nuk është hera e parë që e bën’, Shalsi zbulon qëllimin e Bashës