Humb jetën nga Covid, polici i Rrugores në Shkodër

118

Një efektiv i policisë Rrugore në Shkodër ka ndërruar jetë nga Covid-19.

Gëzim Gilaj nuk arriti që të fitonte betejën me sëmundjen duke ndërruar jetë në spital disa ditë pas infektimit.

Lajmi e hidhur e kanë dhënë familjarët e efektivit.

Që prej fillimit të pandemisë në vendin tonë, mars 2020 dhe deri tani janë disa efektivët e policisë së shtetit që kanë humbur jetën nga sëmundja.

Lexo edhe:   E frikshme në Shkodër/ Rreth 600 shtëpi të përmbytura dhe 5 mijë hektarë tokë. Rrezik çarja e argjinaturave (foto)