“O Sali, o flori! Rama ik, Basha ik!”/ Berisha: Një serb sa 100 myslimanë, si bëhet aleancë me Vucic?

306

“O Sali, o flori…Rama ik, Basha ik”, qytetarët presin me ovacione Berishën në Durrës

 

“O Sali, o flori. Berisha…Berisha… Rama ik, Basha ik” Me ovacione është pritur ish kryeministri Sali Berisha në qytetin e Durrësit.

 

Qindra qytetarë janë mbledhur para pallatit të Kulturës “Aleksandër Moisiu” në Durrës. Në thirrjet e demokratëve për Sali Berishën janë dëgjuar edhe thirrje kundër kreu të PD-së Lulzim Basha, ku i kërkohet largimi sëbashku me Edi Ramën.

 

Ndërkohë për të pritur Berishën, në Durrës nuk mungojnë as figura të rëndësishme të PD-së, emra si Edi Paloka, Oerd Bylykbashi, Gent Strazimiri, apo Flamur Noka.

 

Kujtojmë se ky do jetë takimi i katërt që ish-Kryeministri do të zhvillon me bazën e Partisë Demokratike, pas tre tubimeve të para që zhvilloi në Tiranë, Fier dhe Vlorë.

 

Berisha ka kundërshtuar vendimin e Bashës për largimin e tij nga grupi parlamentar, duke e konsideruar atë “thikë pas shpine”, ndërsa ka kërkuar mbledhjen e Kuvendit Kombëtar.

 

Lexo edhe:   “Nuk mund të na marrin për budallenj”, Rudina Hajdari shp ërthen që në mëngjes ndaj PS dhe PD