Saimir Hoxha përcillet për në banesën e fundit. Bashkëshortja dhe i ati nuk mbajnë dot lotët (foto)

469

Sot do të ishte një ditë e zakonshme pune për të, por atij i morën jetën teksa ndodhej në krye të detyrës.

Saimir Hoxha është përcjellë për në banesën e fundit si “Dëshmor i Atdheut”, pasi një ditë më parë iu mor jeta nga Aldi Rama, gjatë një kontrolli në zonën e Kune-Vain në Lezhë.

Homazhet në nder të tij janë zhvilluar mesditën e sotme nga ora 12:00 deri në 15:00. Kolegë dhe miq u pritën nga familjarët e të ndjerit me në krye të shoqen dhe babain e tij 85-vjeçar të cilët në asnjë moment nuk mundën t’i mbajnë dot lotët.

Në fotot e shkrepura gjatë ceremonisë, e shoqja shfaqet me lot në sy ndërsa nuk mundet të qëndrojë e fortë kur përcillet kortezhi.

Lexo edhe:   Gjendet i pajetë pas 5 ditësh minatori që mbeti i bllokuar brenda në galeri