Nuk donte të mbyste veten? Artan Hoxha: Aldi Rama ka një plu mb në cep të ballit

192

Gazetari investigativ, Artan Hoxha i ftuar në studion e “Radari Informatvi”, shfaqi dyshimin se Aldi Rama, 21-vjeçari që eleminoi oficerin Saimir Hoxha nuk ka dashur të mbys veten.

 

Ai tha se Rama ka një plage në cepin e ballit dhe se këtë plagë mund t’ja ketë shkaktuar vetes aksidentalisht.

 

“Ka marrë një plumb ne cepin e ballit. Nuk është zonë që qëllojnë veten personat kur bëjnë aktin per te mbytur veten. akti bëhen ose poshtë mjekrës ose anash. Ideja është që të godasësh të vdesësh direkt jo të vuash.

Por vendi i të shtënës tek ai, e ka në një pozicion tjetër, pra një rast jo i zakonshëm. Nuk e kanë ditur se ka ngelur në kanal. Mund të ketë qëndruar edhe mbi 30 minuta i plagosur. E kanë gjetur të plagosur pa ndjenja,”– tha Hoxha ndër të tjera.

Lexo edhe:   11 TË VDEKUR NGA TËRMETI 6.4 BALLË, NXIRREN DHJETËRA TË GJALLË NGA RRËNOJAT – VIJON OPERACIONI I SHPËTIMIT